בשל הקורונה האגודה למלחמה בסרטן תגדיל סיוע לחולי סרטן במצוקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בשל הקורונה האגודה למלחמה בסרטן תגדיל סיוע לחולי סרטן במצוקה

האגודה למלחמה בסרטן משקיעה כספים בהיקף ניכר בהגדלת המודעות למחלה ויצירת קמפיינים לסיוע לציבור החולים במחלה ולבניבשל הקורונה האגודה למלחמה בסרטן תגדיל סיוע לחולי סרטן במצוקה משפחותיהם. בנוסף, נוהגת האגודה להעמיד תמיכה כספית לחולים הזקוקים לכך. לאור מגפת הקורונה, החליטו באגודה להעמיד סיוע מיוחד לחולי סרטן הזקוקים לכך, בהיקף גדול מהרגיל. בשורות הבאות נתאר איך מחליטים על היקף הסיוע, למי לפנות כדי לקבל אותו ולמי מקרב החולים הוא נועד.

מיליוני שקלים, סיוע קורונה מיוחד

מגפת הקורונה ההולכת ומתארכת הביאה עימה השפעות מרחיקות לכת בקרב ציבורים רבים במדינת ישראל. חלק מהציבורים בארץ קיבלו במשך תקופה מסוימת סיוע מכספים ציבוריים, כך למשל שכירים שיצאו לחל"ת או עצמאים שהכנסתם ירדה. אולם ההשפעה הכלכלית (המצטרפת לקשיי המחלה והשפעתה על חלק מהחולים ומבני משפחתם), החריפה את מצבם של לא מעט חולי סרטן בישראל. אי לכך, החליטה האגודה למלחמה בסרטן להעניק סיוע מוגדל מיוחד, בהיקף של עוד מיליוני שקלים ביחס לימי שגרה. היקף הסיוע גדל ביותר מ-50 אחוז לעומת הנוהג בשנים קודמות.

למי מקצים באגודה סיוע מיוחד

חלק ניכר מחולי הסרטן בארץ זכאים לסיוע כלכלי ולסיוע מסוג אחר, כאשר הם מקבלים הכרה כחולי סרטן. אולם, יש לזכור כי גלגלי הבירוקרטיה לא פועלים מהר במיוחד. אי לכך, הגיעו באגודה למלחמה בסרטן למסקנה כבר לפני שנים, כי יש פער זמנים שבו צריכים באגודה להיכנס לתמונה. חולי סרטן ולעיתים בני המשפחה הקרובים, חווים מצוקה אישית וכלכלית מהותית מאוד במיוחד עד שגורמי רווחה או כספי סיוע רשמיים מגיעים אליהם. הקצאת הסיוע המיוחד, הן בתקופת הקורונה והן בכל תקופה אחרת, מופנית בעיקר לחולים בפרק הזמן הראשוני – כלומר סמוך לזמן גילוי המחלה, ביצוע הבדיקות השונות, התחלת הטיפולים וכן הלאה. בשל המצב החריג של תקופת הקורונה, הוחלט בשנת 2021 להגדיל את סך התקציב המופנה למטרה זאת, באופן משמעותי.

איך מגישים בקשה לסיוע?

הסיוע הכספי שנוהגת האגודה להציע לחולים מסייע להתמודד עם מציאות החיים החדשה, בפער הזמן שלוקח לרשויות להיכנס לתמונה. רק כעבור זמן יכולים החולים לממש את הזכויות מול רשויות הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וכן הלאה. בכדי להגיש את הבקשה לסיוע, בתקופת הקורונה או בכל תקופה אחרת, פונים החולים או בני משפחותיהם לעובדת הסוציאלית המקצועית. מדובר בעובדת סוציאלית שעובדת במסגרת מחלקה אונקולוגית, בין אם בקופת החולים ובין אם בבית החולים. על פי רוב, נקבע מענק סיוע חד פעמי (האגודה לא מעניקה קצבאות בדומה לביטוח לאומי).

מהו היקף הסיוע שמקבלים החולים?

בשנת הקורונה החליטה האגודה למלחמה בסרטן להעמיד את היקף הסיוע לחולים על כ-4 מיליון ₪ לשנה. כספי הסיוע מופנים רובם ככולם על בסיס תרומות שהציבור תורם לאגודה. היקף הסיוע שמקבל כל חולה הפונה עם בקשה לעזרה נקבע על פי כמות החולים הזקוקים לסיוע כלכלי ובמיוחד נבע על פי קריטריונים אישיים. הגורמים שמביאים בחשבון הם חומרת המחלה ומצב סוציואקונומי כלכלי. נציגי האגודה במחלקת השיקום והרווחה, לרוב עובדות סוציאליות בהכשרתן, הם בעלי הסמכות להחליט ולאשר את היקף הסיוע האישי שיקבל החולה.

האגודה למלחמה בסרטן היא אחת העמותות הוותיקות ביותר הפועלות בישראל. היא פועלת מאז שנות החמישים ופעילותה מבוססת על תרומות מהציבור. כספי התרומות מופנות לטובת תמיכה בחולים, שיקום, הפצת מידע, פעילות בנושא מימוש זכויות חולי סרטן ובני משפחה, רכישת ציוד ועוד. לפרטים אודות תרומה או לצורך קבלת סיוע כספי, יש לפנות ישירות לאגודה למלחמה בסרטן.

מקורות:
סרטן – האגודה למלחמה בסרטן (cancer.org.il)

אולי יעניין אותך גם:

חלית בסרטן השחלות? מגיעות לך זכויות וקצבאות!

זכויות מטופלים בהקרנות – מהן הזכויות המגיעות למטופלים בהקרנות?

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי