טיפולי רפלקסולוגיה לחולות בסרטן השד במסגרת קופות החולים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפולי רפלקסולוגיה לחולות בסרטן השד במסגרת קופות החולים

סרטן השד הוא מחלה קשה שנשים רבות נאלצות להתמודד איתה, אך למרבה המזל, גילוי מוקדם של המחלה יכול להביא לטיפולטיפולי רפלקסולוגיה לחולות בסרטן השד במסגרת קופות החולים מהיר והחלמה. לצד הטיפולים הקונבנציונליים נשים לעיתים בוחרות לשלב טיפולים מתחום הרפואה המשלימה כחלק מתוכנית ההחלמה.

אחד מהטיפולים מתחום הרפואה המשלימה הם טיפולי רפלקסולוגיה אשר מחקרים שונים מצאו בהם יתרונות לטיפול במחלות מסוימות וביניהן סרטן השד. אך מה זה בדיוק טיפול רפלקסולוגיה ואיך זה יכול לעזור לי? האם זה מכוסה על ידי קופת החולים שלי? במאמר זה תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי טיפולי רפלקסולוגיה לחולות בסרטן השד במסגרת קופות החולים.

מהם סיכויי ההחלמה מסרטן השד?

סרטן השד הוא סוג הסרטן הכי נפוץ אצל נשים מערביות. הסטטיסטיקה מראה שבכל שנה מאובחנות בישראל כ-4,000 נשים בסרטן השד ואחת מכל 8 נשים יכולה לחלות בו. גילוי סרטן השד בשלב מוקדם של המחלה הינו קריטי משום שבמרבית המקרים, בעזרת הטיפול הנכון, ניתן להגיע להחלמה מלאה. לכן, גילוי מוקדם, טיפול נכון ומעקב אחר הטיפול, מביאים 90% מהנשים לחזרה מלאה לחיים נורמטיביים ובריאים.

לסרטן השד אחוזי החלמה גבוהים משום שהשדיים הינם איברים שאפשר לתפקד בלעדיהם ולכן אפשר לבצע כריתת שד, חלקית או מלאה, בכדי להסיר את הגידול לצמיתות, זה, כמובן, אם לא התפתחו גרורות שהתפשטו לאזורים אחרים בגוף.

רפלקסולוגיה להעצמת כוחות הריפוי

תחילה, נרצה להבהיר כי איננו אומרים שרפלקסולוגיה יכולה לרפא נשים, או גברים, מסרטן השד. רפלקסולוגיה יכולה להתאים כטיפול נוסף, לצד הטיפולים הקונבנציונליים אשר מציעה הרפואה המערבית, וכעידוד של כוחות הריפוי של הגוף החולה.
ברפלקסולוגיה מאמינים שלכל איבר בגוף שלנו יש נקודה אשר מיוצגת בכף הרגל שלנו. לכן, לחיצות בנקודות מסוימות ברגל יכולות להשפיע על איברים שונים בגוף ומכך להקל על מתחים נפשיים או כאבים.

שיטת הרפלקסולוגיה פותחה בתחילת המאה ה-20 אך יכול להיות שעשו בשיטה דומה שימוש בעבר הרחוק, בקברי הפרעונים אף נמצאו עדויות לטיפול שנראה מאוד דומה לרפלקסולוגיה. המטפל תחילה מבצע בדיקה של כף הרגל, על ידי מישוש והנעה, בכדי לראות היכן נמצאות הבעיות, ההפרעות בתפקוד. בעזרת עיסוי ולחיצות על נקודות מסוימות המטפל ינסה לגרום לתגובות במערכת העצבים ובמערכת האנרגטית.

להלן מספר דוגמאות כיצד ניתן להבחין בבעיות גופניות באמצעות רפלקסולוגיה:
  • התקררות ניתן לראות לפי אודם החלק התחתון של הבוהן
  • דלקות אוזניים אפשר לראות לפי נפיחות
  • וכאבים מתחת לשורש הזרת ובזרת ודלקות בשלפוחית השתן ניתן לזהות לפי אודם או נפיחות בקשת שנמצאת מעל העקב.

כיצד רפלקסולוגיה יכולה לסייע לחולות בסרטן השד?

במחקר שנערך בארצות הברית נעשה ניסוי שבוחן את ההשפעה של רפלקסולוגיה על חרדה וכאב ב-23 מטופלים עם סרטן השד וסרטן הריאות. רוב המשתתפים בניסוי היו נשים לבנות מעל גיל 65. תוצאות המחקר הראו שהמשתתפות חוו ירידה משמעותית ברמות החרדה לאחר הטיפול ברפלקסולוגיה.

המטרה של רפלקסולוגיה, כסיוע לחולות סרטן השד, היא לעזור עם רמות המתח ועם כאבים ובין היתר טיפולי רפלקסולוגיה יכולים לסייע בחיזוק מערכת הלימפה, התמודדות עם נשירת שיער, שיפור של מחזוריות הדם ושיפור מצב הרוח.
נציין שוב שלא מדובר בתחליף לטיפולים הרפואיים המערביים והקונבנציונליים אלא אפשרות לחזק אותם עם משהו נוסף שמשתמש באנרגיה הטבעית שיש לכל אחת בגוף שלה.

האם טיפולי רפלקסולוגיה מכוסים על ידי קופות החולים?

קופות החולים מאפשרות גישה לטיפולי רפואה משלימה, ביניהם טיפולי רפלקסולוגיה, בתעריפים מוזלים למבוטחים שיש להם ביטוח רפואי משלים. בכדי לדעת מה בדיוק הקופה שלכם מכסה מומלץ לבקר באתר של קופת החולים או ליצור איתם קשר באופן ישיר.
בתי חולים מסוימים נותנים גם הם טיפולי רפואה משלימה, תמורת תשלום. טיפולי רפלקסולוגיה, וכל טיפולי הרפואה המשלימה, אינם כלולים בסל הבריאות, אך בדרך כלל קבלת טיפולי רפואה משלימה בבתי החולים יהיה זול יותר מאשר אצל מטפל באופן פרטי.

רפלקסולוגיה ועולם הרפואה המשלימה יכול לסייע לחולות בסרטן השד לצד תוכנית הטיפולים אותה הציע הרופא המטפל. רפלקסולוגיה יכולה לסייע בהתמודדות עם חרדה, מתחים וכאבים שונים בגוף. האבחון בטיפולי רפלקסולוגיה הוא חשוב מאוד ולכן מומלץ לגשת למטפל מוסמך עם המלצות. בנוסף, תוכלו לממש את זכותכם הרפואית לטיפולי רפלקסולוגיה במחיר מוזל באמצעות קופות החולים.

אולי יעניין אותך גם:

סרטן השד – קביעת אחוזי נכות

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי