קבוצות תמיכה לחולי סרטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

18736444_xxl-300x200לתמיכה הנפשית ולמפגש עם מתמודדים אחרים הסובלים ממחלת הסרטן, ישנה השפעה מכרעת על יכולת ההתמודדות של חולי הסרטן ובני משפחותיהם עם המחלה והטיפולים הקשים.

אי לכך, עמותות וארגונים רבים מפעילים בישראל קבוצות תמיכה עבור חולי וחולות סרטן ובני משפחותיהם. במאמר שלפניכם נרכז מידע חשוב בנוגע לחלק מקבוצות התמיכה לחולי סרטן הפועלות כיום בישראל.

חזקים ביחד – מרכזי תמיכה לחולי סרטן, מחלימים ובני משפחותיהם

חזקים ביחד הוא מרכז המיועד עבור חולי סרטן ובני משפחותיהם, המופעל על ידי האגודה למלחמה בסרטן ומונה חמישה סניפים בגבעתיים, ירושלים, עפולה, באר שבע וחיפה. תכנית המרכז כוללת מפגש הכרות, קבוצות תמיכה לחולי סרטן, קבוצות תמיכה לבני המשפחה המלווים, הרצאות וסדנאות במגוון תחומים ופעילויות לרווחת הגוף והנפש כמו לדוגמה יוגה, צ'י קונג, פלדנקרייז ועוד.

כל אחת מקבוצות התמיכה נמשכת שעתיים ומתקיימת אחת לשבוע כשאת הקבוצות מעבירים מנחי קבוצות מוסמכים בשיטת TWC. שיטה זו באה לסייע למשתתפי הקבוצה בטיפול בקשיים הנפשיים והרגשיים הנובעים מהמחלה.

עמותת חולי CML (לויקמיה מיאלואידית כרונית)

עמותת חולי CML הוקמה לטובת ורווחת החולים במחלה ובני משפחותיהם בישראל. העמותה מארגנת מפגשים המתקיימים אחת לחודש בבית החולים סורוקה בבאר שבע ובבית החולים לניאדו בנתניה. אחת מהמטרות המרכזיות של העמותה היא להגיע לכל חולי ה- CML החיים כיום בארץ ולצרפם לעמותה. לפי ההערכות העדכניות חיים בישראל כשש מאות חולים, כאשר רק כמחצית מהם חברים בעמותה.

עמותת אחת מתשע

בקבוצות התמיכה שמארגנת עמותת אחת מתשע, יכולות המשתתפות להכיר נשים נוספות המתמודדות עם סרטן השד, לשתף בהתמודדות האישית שלהן, לבחון בצוותא את ההשפעות של המחלה על החיים שלהן ושל בני משפחותיהן ובנוסף ללמוד דרכים חדשות להתמודד עם הקשיים הרבים שמהווים את מנת חלקן מדי יום ביומו. במסגרת הדיונים בקבוצות יועלו מגוון נושאים חשובים הנוגעים בין היתר לזוגיות, אינטימיות, מיניות, קשיים בעבודה, פוריות ותקשורת עם בני המשפחה.

העמותה מפעילה קבוצת תמיכה לנשים שמחלימות או שהחלימו מהמחלה, קבוצות תמיכה לנשים עם מחלה חוזרת או סרטן שד מפושט, קבוצת תמיכה באמצעות טיפול באמנות, קבוצת תמיכה המיועדת לחברי המעגל הקרוב של החולה ועוד.

אגודה למיאלומה נפוצה (אמ"ן)

אגודה למיאלומה נפוצה היא ארגון ישראלי ייחודי הפועל בשיתוף פעולה עם טובי ההמטולוגים בארץ לקידום עניינם של החולים המתמודדים עם מיאלומה ובני משפחותיהם. העמותה הוקמה בשנת 2005 על ידי מספר חולים שהכירו זה את זה בחדרי הטיפולים, במרפאות ובחדרי המתנה. העמותה מספקת מענה לכל המתמודדים עם מיאלומה מבלי שתהיה מזוהה עם גישה טיפולית כזו או אחרת או עם מרכז רפואי כלשהו.

הדדי – המרכז למתמודדות עם סרטן השד

הדדי הוא חברה לתועלת הציבור שמטרתה לתפעל מרכז תמיכה חדשני מסוגו עבור נשים המתמודדות עם סרטן השד. המרכז ממוקם בירושלים (רחוב לוי 10, שכונת בקעה) ומספק מגוון שירותים, כשבין היתר מתקיימות במרכז קבוצות תמיכה המיועדות עבור החולות, בני זוגן, ילדיהן ובני משפחה אחרים.

בוגרים צעירים – יוצאים לחיים

פרויקט תמיכה מיוחד המיועד למגזר של בני עשרים עד שלושים, רווקים ורווקות שחלו בסרטן ולפיכך נאלצים להתחיל את חייהם הבוגרים מנקודה מורכבת ובעייתית. המשתתפים בפרויקט נפגשים אחת לשבוע במסגרת של קבוצת תמיכה ובנוסף כולל הפרויקט מגוון רחב של פעילויות פנאי. בין היתר מדובר למשל במסיבות, טיולי אתגר מיוחדים בסיוע מתנדבים ועוד.

עמותת לימפאדמה בישראל

עמותת לימפאדמה בישראל הוקמה בשנת 2005 בתור גוף ללא מטרות רווח לצורך העמקת הידע בנושא המחלה בקרב החולים והצוותים הרפואיים בישראל. במסגרת קבוצות התמיכה שמארגנת העמותה יכולים החולים לזכות במסגרת התייחסות על בסיס שוויוני עם חברים הסובלים מבעיות דומות, להתעשר בידע שצברו אחרים, לזכות באוזן קשבת ולשמש אוזן קשבת למתמודדים אחרים, לגלות שאינם לבד ועוד. העמותה מארגנת קבוצות תמיכה בתל אביב, באזור חדרה, ברעננה וברחובות.

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי