ייעוץ בנושא שיקום הדיבור והבליעה לחולי סרטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ייעוץ בנושא השיקום והדיבור והבליעה לחולי סרטןיש למרבה הצער לא מעט סוגים של סרטן, כאשר התוצאה תמיד סבוכה ומסכנת חיים. כדי להפוך את ההתמודדות עם המחלה, הטיפול בה והשיקום לאחריה למעט פשוטה יותר, יש כיום רשימה ארוכה של זכויות שניתן לקבל מגורמים דוגמת האגודה למלחמה בסרטן.

כזה בדיוק הוא הייעוץ בנושא שיקום הדיבור והבליעה לחולי סרטן. זהו שירות המיועד לאנשים שיכולות אלה נפגעו אצלם עקב סרטן שהופיע באזור סמוך ושגרם לפגיעה ישירה או לחלופין בעקבות ניתוחים שהם עברו בחלל הפה.

למה חשוב לקבל ייעוץ?

ייעוץ בנושא שיקום הדיבור והבליעה פונה למרבה הצער לאוכלוסייה רחבה של אנשים שיכולת חיונית זו נפגעה אצלם בעקבות הסרטן או הטיפול בו (וזה כמובן בלי קשר לרמת ההתפתחות של המחלה ולסיכונים האחרים שלה).

זוהי פגיעה חמורה שמצריכה התייחסות על רקע העובדה שהיא משבשת בצורה דרסטית את החיים של הסובלים ממנה. יכולת הדיבור היא אינטגרלית בתפקוד השוטף שלנו, כך שהפגיעה בה צפויה לגרום לקשיי תקשורת או אפילו התנהלות. מבחינת הבליעה המצב אינו פשוט יותר: קשיים בבליעה מביאים לקשיים באכילה, משימה שגם כך עלולה להיות קשר עבור חולי הסרטן למיניהם.

המשמעות היא שללא קבלת סיוע ומציאת דרכי טיפול או שיקום, יכולת התפקוד של האדם נפגעת אנושות. בהרבה מאד מקרים תהיה כאן השפעה שלילית על אורח החיים שלו, תחשות שהופכות את התמונה הטיפולית למורכבת אפילו יותר.

מה שכן, כיום ישנם מגוון רחב של טיפולים שיכולים להפחית את מימדי הפגיעה ביכולות החשובות האלה ולפעמים לשפר את המצב משמעותית. מטרת הייעוץ מטעם האגודה למלחמה בסרטן, כפי שנראה מיד, היא להעניק את כל הידע והכלים בדרך להתמודדות הראויה עם המצב והקשיים הכרוכים בו.

קווים לדמותו של הייעוץ

הייעוץ בנושא שיקום הדיבור והבליעה ניתן לחולי סרטן ללא תשלום מצידם על ידי האגודה למלחמה בסרטן – וזאת בנוסף כמובן לזכויות אחרות שהם יכולים לקבל דרך האגודה, הביטוחים שהם מחזיקים בהם, המוסד לביטוח לאומי וכן הלאה. במסגרת השירות מעניקה קלינאית תקשורת ייעוץ מקיף בנושאים רלוונטיים.

היא מאבחנת קודם כל הפרעות בליעה (שהן מנות חלקם של חולים רבים בסרטן) ומעניקה ייעוץ לגבי שיקום על סוגיו: שיקום של הדיבור והקול (כולל שימוש באביזרים שיקומיים), שיפור של הדיבור והבליעה, התאמה של מכשירים שיקומיים, התנסות מעשית בשימוש בהם וכן הלאה.

חשוב לשים לב לכך שקלינאית התקשורת יכולה לסייע להתמודדות עם הבעיה בדרכים שונות, אך הסיוע שלה נשאר לרוב ברמת הייעוץ וההכוונה ופחות ברמה הטיפולית. מה שכן, בהרבה מאד מקרים היא מפנה את האדם המגיע אליה לקבלת טיפולים רלוונטיים או תכניות שיקום המתאימות להם.

איך מקבלים את השירות?

הסיוע הזה ניתן כחלק מסל הבריאות הנוכחי של מדינת ישראל, כאשר אפשר לקבל אותו בחלק מהמרכזים הרפואיים במדינת ישראל או במוסדות רפואיים שונים בקהילה. מומלץ כמובן שכל חולה סרטן יברר מראש מהו המקום הנגיש אליו ביותר לקבלת הייעוץ והסיוע.

יש לציין שבניגוד לזכויות דומות אחרות, כאן אין צורך לקבל הפנייה מהרופא לצורך קבלת הייעוץ. הוא מתאים לא רק לחולי סרטן אלא גם לבני המשפחה שלהם, שיכולים להתלוות לייעוץ ולקבל אף הם כלים להתמודדות משותפת עם המצב המורכב. בחלק מהמקרים אנשי מקצוע בקהילה מקבלים אף הם את הייעוץ, כדי שיוכלו לספק מידע או כלים מעשיים למטופלים שלהם הסובלים מאחת מהבעיות שהוזכרו כאן.

פרטים נוספים על השירות ניתן לקבל דרך קלינאית התקשורת של האגודה למלחמה הסרטן, בטלפון 03-5721638.

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי