ערעור על דחיית בקשה לקצבת סיעוד לחולי סרטן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ערעור על דחיית בקשה לקצבת סיעוד לחולי סרטן

חולי סרטן מסוימים יכולים להיות זכאים לקצבת סיעוד בכדי לסייע להם בזמן ההתמודדות עם המחלה בתקווה להחלמה מלאה. אתערעור על דחיית בקשה לקצבת סיעוד לחולי סרטן הבקשה לקצבת סיעוד יש להגיש כתביעה למוסד לביטוח לאומי והוא זה שיקבל את ההחלטה אם מגיע לתובע קצבת סיעוד. אולם, מה קורה כאשר הביטוח הלאומי דוחה את תביעתו של התובע אשר חולה בסרטן וטוען שאינו זכאי לקבלת קצבת סיעוד? למי יש לפנות ומה ניתן לעשות? המשיכו לקרוא ולמדו עוד על הנושא של ערעור על דחיית בקשה לקצבת סיעוד לחולי סרטן.

החיים עם מחלת הסרטן

כמובן שלא ניתן לדבר על כל מחלות הסרטן כמקשה אחת, ישנם מגוון סוגים שונים ומגוונים של מחלת הסרטן, יש סוגים של מחלת הסרטן שניתנים לריפוי בגילוי מוקדם וישנם סוגי סרטן שהינם סופניים. סרטן הוא שם כללי למחלות שונות שהמשותף להן הוא שתאי הגוף מתחלקים בצורה בלתי מבוקרת וההצטברות של התאים הללו יוצרת גידולים ממאירים וישנם מקרים שחלק מהתאים הללו ינדדו למקומות אחרים בגופו של החולה ויצרו גרורות.

השדה הרפואי אשר עוסק במחקר וטיפול במחלת הסרטן הוא אונקולוגיה. המחקר בתחום הסרטן הינו חשוב ביותר, בעיקר עם עליית תוחלת החיים של בני האדם, משום שסרטן נפוץ יותר ככל שהגיל שלנו עולה. כפי שציינו לעיל, ישנה חשיבות עצומה לגילוי מוקדם של מחלת הסרטן, ולכך השפעה גדולה על סיכויי ההחלמה של החולה, אך גם בגילוי מוקדם עשויות להיות בעיות בריפוי מוחלט מהמחלה.

אחת הבעיות העיקריות עם מחלת הסרטן, ובעיקר בכך שגם לאחר ריפוי היא עשויה לחזור, היא שהתאים הסרטניים יכולים לפתח עמידות בפני תרופות, עקב קצב התרבות גבוה של התאים, וזה יכול ליצור מוטציות חדשות אשר עמידות לטיפול התרופתי.

התמודדות עם מחלת הסרטן

ההתמודדות עם מחלת הסרטן היא קשה מאוד ורבים מקבלים את האבחנה שיש להם סרטן בצורה של בחוסר אמון ופחד.  ההתמודדות עם מחלת הסרטן היא פיזית ונפשית ושתי התמודדויות האלו יכולות ליצור קושי רב וכמובן שגם שינויים רבים בחיי היום יום של החולה במחלה.

ברמה הפיזית, החולה צריך בתחילה לעבור בין רופאים ולמצוא את הטיפול המתאים ביותר, ולאחר מכן, לעבור ניתוח, הקרנות או טיפולים כימותרפיים. כל אלה גופים מחיר כבד מגופו ומנפשו של האדם החולה. ברמה הנפשית, ישנו גם קושי בהתמודדות עם המחלה ועולות שאלות, כמו: מדוע זה קרה דווקא לנו? מה יקרה עם המשפחה שלנו? וכמובן, ההתמודדות עם המוות.

בכדי לסייע לחולי סרטן בתקופת הטיפולים המדינה מעניקה, בעיקר על ידי המוסד לביטוח לאומי, הטבות לחולי סרטן בכדי לסייע להם ולבני משפחתם.

קצבת סיעוד נועדה לסייע לחולי סרטן, ואלו תנאי קבלת הקצבה:

מטרתה של קצבת סיעוד, או גמלת סיעוד, היא לאפשר סיוע לקשישים ולבני המשפחה שלהם בפעולות היום יום. קצבה זו מוענקת לקשישים על ידי המוסד לביטוח לאומי.

מי שיכול להיות זכאי לקצבת סיעוד צריך לעמוד בתנאים המצטברים הבאים:
  • גיל: קצבת סיעוד מוענקת רק לאנשים שהם אחרי גיל פרישה, עבור גברים הגיל הוא 67 ועבור נשים הגיל הוא 62. חולי סרטן אשר זקוקים לסיעוד אך הם צעירים יותר מגילאי הפרישה, יהיה עליהם להגיש בקשה לקצבה אחרת.
  • תושבות: על מבקש הבקשה להיות תושב מדינת ישראל. כמו כן, המבקש צריך לגור בביתו או בדיור מוגן שאינו ממומן על ידי המדינה. כלומר, מי שגר במוסד סיעודי לא יהיה זכאי לקצבת סיעוד.
  • סכום ההכנסה: אנשים עם הכנסה גבוהה יותר ממה שהחוק קבע לעניין הקצבה הסיעודית, לא יהיו זכאים לקצבת סיעוד באופן חלקי או לא יהיו זכאים כלל. תלוי בגובה ההכנסה וניתן לבדוק את הטבלה הדנה בכך באתר של המוסד לביטוח לאומי.
  • תפקוד: תבחן יכולת התפקוד של מבקש הבקשה בעשיית שש פעולות בסיסיות, שהן רחצה, הלבשה, אכילה ושתייה, קימה ושכיבה, ניידות במרחב של הבית והיגיינה.
  • אי קבלה של קצבה סיעודית אחרת מהמדינה.

לאחר הגשת הבקשה למוסד לביטוח לאומי, מבקש הבקשה יבדק בביתו על ידי גורם מקצוע (יכול להיות אחות, פיזיותרפיסטית, רופא גריאטרי וכדומה). לאחר הבדיקה המוסד לביטוח לאומי יקבל את הכרעתו בנוגע לזכאות לקצבת סיעוד.

קצבת הסיעוד היא לא קצבה קבועה לכולם והגובה שלה נקבע בהתאם למקרה הספציפי של הנבדק. אם אינכם מסכימים עם הקצבה שהוענקה לכם, או שתביעתכם נדחתה לחלוטין, אתם יכולים לערער על ההחלטה של המוסד לביטוח לאומי.

כיצד מערערים על דחיית התביעה לקבלת קצבת סיעוד לחולי סרטן?

את הערעור ניתן להגיש למספר גורמים בהתאם לאופי הערעור:

אם הערעור הוא על החלטה של פקיד לגבי היכולת של התובע לתפקד, צריך לפנות בתוך 60 יום מקבלת ההחלטה לוועדה מייעצת. אם הוועדה המייעצת אישרה את החלטת הפקיד, ניתן לערער לבית הדין האזורי לענייני עבודה.

אם הערעור הוא לגבי החלטה של פקיד הקשורה ליכולת המבקש לתפקד או לגבי נושאים נוספים, למשל גובה ההכנסה המחושבת של התובע לעניין קביעת קצבת הסיעוד, ניתן להגיש את הערעור לבית הדין האזורי לענייני עבודה.

אולי יעניין אותך גם:

זכויות רפואיות לחולי סרטן

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי