תכנית "להיראות טוב – להרגיש טוב יותר"

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תכנית "להיראות טוב - להרגיש טוב יותר"יש קשר משמעותי בין האופן בו אנחנו נראים בעיני עצמנו (וגם אחרים) להרגשה האישית שלנו. מסתבר שהקשר הזה יכול להיות הדוק עוד יותר במקרה של חולי סרטן, אשר ההתמודדות שלהם ושל משפחתם עם המצב חייבת להיות מורכבת.

זוהי התפיסה העומדת בבסיס התכנית הבינלאומית "להיראות טוב – להרגיש יותר טוב" (Look Good Feel Better), הנעשית בישראל בפריסה ארצית על ידי האגודה למלחמה בסרטן.

הנה כל מה שחשוב שתדעו על התכנית רחבת ההיקף הזו, שיכולה להשפיע בצורה חיובית מאד על החולים במחלה הקשה הזו.

מהות הפרויקט להיראות טוב – להרגיש טוב יותר

להיראות טוב – להרגיש טוב יותר הוא פרויקט התנדבותי בו אנשי מקצוע מתחומים שונים הנוגעים לטיפוח הגוף (ספרים, קוסמטיקאיות, מאפרות וכן הלאה) מתנדבים על מנת להציע את שירותיהם לאוכלוסיית חולי הסרטן ללא קבלת תמורה כספית מצידם.

הטיפולים ניתנים במקומות שונים הרלוונטיים לחולי הסרטן, לרבות המחלקות האונקולוגיות בבתי החולים הפזורים בישראל, המכונים האונקולוגיים וכן סניפי ומרכזי התמיכה של האגודה למלחמה בסרטן. באתר האגודה למלחמה בסרטן תמצאו רשימה של מרכזים בהם הפרויקט פועל נכון להיום, לצד הפרטים והטלפונים של אנשי הקשר. מהרשימה עולה שמדובר בלא מעט מוסדות רפואיים, כך שסבירות לא קטנה שהטיפולים יינתנו במוסד הרפואי שהחולה מטופל בו או מגיע אליו מדי פעם.

ההנחה העומדת בבסיס התכנית היא שטיפולים מפנקים מהסוג הזה יכולים לשפר את מצבם של החולים בדרכים שונות. השינוי הקוסמטי מתורגם פעמים רבות לשיפור בהרגשה האישית ובדימוי העצמי אשר יורד בהרבה מקרים בעקבות המחלה. בנוסף לכך הטיפולים מסייעים להעניק הפוגה מהלחצים, המתחים והחששות הנלווים למחלת הסרטן, עם בריחה מהמציאות למשך מספר שעות.

במאמר מוסגר נציין כי גם מוצרי הקוסמטיקה והציוד המשמש למתן הטיפולים נתרמו על ידי חברות חיצוניות, ללא תשלום. באגודה למלחמה בסרטן מצהירים, למען הסר ספק, כי הטיפולים אינם מיועדים לקדם מוצרים ספציפיים או דרך טיפול קוסמטית מסוימת אחת. כמו כן חשוב הפרויקט אינו עוסק בנושאים רפואיים, להם ניתן לקבל מענה במסגרת פנייה לגורמים רפואיים רלוונטיים.

לא רק טיפולים

פרויקט להיראות טוב – להרגיש טוב יותר אינו מתמקד רק בטיפולים הקוסמטיים, חשובים ככל שיהיו. כדי להשלים את התמונה ניתנים לחולי הסרטן ייעוצים והדרכות הנוגעים לשמירה על טיפוח ויופי למרות תופעות הלוואי של המחלה והטיפולים לה. כך למשל ניתן לקבל טיפים מועילים לגבי הקטנת נשירת השיער הנובעת מהטיפולים הכימותרפיים או בהתייחס לשינויים הצפויים בעור ובציפורניים.

אפרופו ידע, האגודה למלחמה בסרטן הפיקה במסגרת הפרויקט חוברת מידע הנוגעת בנושאים שהוזכרו כאן ובאחרים.

בין השאר תמצאו בה מידע על דרכי ההתמודדות עם השפעותיהם השליליות של הטיפולים במחלת הסרטן, עצות בנושאי היגיינה וטיפוח העור, שמירה על העור וחשיפה מבוקרת לשמש, טיפים לאיפור הפנים ולטיפוח הציפורניים והשיער, מתכונים לטיפוח הפנים המבוססים על חומרים טבעיים ועוד. החוברת זמינה להורדה באתר האגודה למלחמה בסרטן וסביר להניח שגם מחולקת במקומות אחרים.

פעילויות מיוחדות המאורגנות לחולים

במסגרת להיראות טוב – להרגיש טוב יותר נערכים אירועים ופעילויות המיועדים לקהל החולים במחלה, כאשר בחלק מהמקרים יש צורך בהרשמה מראש. כך למשל נערכו בשנים האחרונות בקרי וימי כיף במחלקות אונקולוגיות או המטו-אנקולוגיות לילדים בבתי החולים. במסגרת ימים אלה נערכו פעילויות דוגמת סדנאות איפור, הרצאות ופעילויות חווייתיות המעמידות במרכזן את היופי (אבל לא רק).

כך או כך מדובר בדעתנו בפעילות מבורכת ועמוסת יתרונות עבור אוכלוסיית חולי הסרטן, שאנחנו מקווים שתמשיך או אפילו תתגבר בשנים הקרובות.

תוכן עניינים
Picture of עומר בר לב
עומר בר לב

מתמחה בתחום מעל 15 שנה. וממייסדי האתר iscort

למימוש הזכויות הרפואיות שלכם חייבים עו"ד פנו עוד היום לעו"ד הראל יטיב!

חייגו עכשיו או השאירו לנו את הפרטים שלכם ונסייע לכם בהקדם האפשרי